Vakdocenten M&T ontmoeten praktijk bij ASA Autoschade

Image (10)
OOCNieuwsToon bij algemeen nieuwsVakdocenten M&T ontmoeten praktijk bij ASA Autoschade

Op 10 juni kwamen vakdocenten van het vmbo-profiel Mobiliteit & Transport (M&T) onder leiding van het Platform M&T bijeen bij ASA Autoschade in Amstelveen. Waar deze overlegbijeenkomsten meestal plaatsvinden op een school, is dit keer bewust gekozen voor een locatie uit het bedrijvennetwerk van OOC. De adviseurs Onderwijs & Arbeidsmarkt van OOC benadrukten als gastdocent het belang van de verbinding tussen onderwijs en arbeidsmarkt.

Verbinding tussen onderwijs en bedrijfsleven

Voor de carrosseriebranche speelt het netwerk van M&T-docenten een belangrijke rol. Via deze docenten maken vmbo-leerlingen kennis met de wereld van mobiliteit, transport en voertuigtechniek. Zij zijn een belangrijke schakel in de instroom naar mbo-opleidingen zoals Autoschadeherstel en Spuiten en uiteindelijk naar bedrijven in de carrosseriebranche.

Het Platform M&T richt zich onder meer op professionalisering van docenten, kennisdeling, innovatie en het versterken van de samenwerking tussen onderwijs, mbo-instellingen en bedrijven. Daarmee is het een belangrijke verbindende schakel tussen onderwijs en arbeidsmarkt.

Duurzame instroom naar de branche

OOC wil zoveel mogelijk vmbo-leerlingen in contact te brengen met de carrosseriebranche. Door leerlingen goed te informeren over de mogelijkheden binnen de sector, kunnen zij bewustere keuzes maken voor een passende vervolgopleiding en toekomst in de branche.

Samen met onderwijs, bedrijven en brancheorganisaties werkt OOC aan kwalitatief hoogwaardige voorlichting. Daarbij wordt zoveel mogelijk aangesloten bij bestaande activiteiten en evenementen. Ook wil OOC snel inspelen op innovaties binnen zowel het onderwijs als de carrosseriebranche en aanvullende activiteiten ontwikkelen op het gebied van loopbaanoriëntatie en -begeleiding (LOB). Daarnaast zet OOC zich in voor een positief beeld van de branche onder leerlingen. Een belangrijk hulpmiddel hierbij is het online platform Voertuigtechniek.nl, waar leerlingen, docenten en bedrijven terechtkunnen voor actuele informatie en lesmateriaal.

Praktijk als inspiratiebron

De keuze voor ASA Autoschade als locatie sluit hier goed op aan. Door de bijeenkomst in een schadeherstelbedrijf te organiseren, krijgen docenten een inkijk in de dagelijkse praktijk en actuele ontwikkelingen binnen de branche. Zo werken onderwijs, branche en bedrijven samen aan een positieve beeldvorming van de carrosseriebranche én aan voldoende instroom van goed geïnformeerde vakmensen voor de toekomst.

image-9

Ik ben onder de indruk van de innovaties bij ASA Sol en werk op basis hiervan graag nog meer samen met bedrijven in de regio om leerlingen te inspireren.

Docent M&T

Contact met adviseur O&A

Wil je ook jongeren enthousiast maken voor jouw vak? De adviseurs Onderwijs en Arbeidsmarkt van OOC helpen je om vmbo-leerlingen én zij-instromers te betrekken bij schadeherstel en carrosseriebouw.

Check wat een adviseur O&A voor jou kan betekenen