“Door mijn opleiding heb ik meer plezier in mijn werk”
De ontwikkelingen in de schadeherstelbranche gaan razendsnel. Dus kun je niet stil blijven staan, weet ook schademonteur Pascal Teunissen van Bekkers Autoschade. Om ook met moderne auto’s te kunnen werken, volgde hij de opleiding Schade & diagnose. Dat is nu ook mogelijk met een vergoeding van OOC.
Al meer dan dertig jaar werkt de 50-jarige Pascal in de schadeherstelbranche als monteur (de)montage & plaatwerk. Twee jaar geleden besloot hij in samenspraak met zijn werkgever een opleiding Schade & diagnose te gaan doen. “Waarom ik de opleiding ben gaan doen? Omdat ik merkte dat dat noodzakelijk was om aan moderne auto’s te kunnen werken. Want alles verandert ontzettend snel. Rijhulpsystemen, het gebruik van verschillende materialen, de komst van elektrische auto’s: het maakt het vak heel anders dan vroeger.”
Fabrieksspecificaties volgen in de schadeherstel
Hij vertelt dat hij veel aan zijn opleiding heeft gehad. “In de opleiding leerde ik alles over radars, sensoren en camera’s. Waar je bij de montage rekening mee moet houden, maar ook hoe je rijhulpsystemen moet kalibreren. Daarbij is het vooral belangrijk om de fabrieksspecificaties te volgen, want elke auto vraagt iets anders. Daarnaast was er in de opleiding ook aandacht voor de verslaglegging. Want die moet natuurlijk op orde zijn voor de verzekeringsmaatschappij en voor de klant.”
Een betere schadehersteller
“Ik kan wel zeggen dat ik door de opleiding een betere schadehersteller ben geworden”, vervolgt hij. “Er kwamen veel dingen aan bod die ik niet had verwacht. Bijvoorbeeld de verschillende manieren om een scherm van een auto te vervangen. Bij de ene auto moet dat met puntlassen, bij andere auto’s met klinknagels en soms met allebei. En ook de lijmverbindingen zijn per automerk verschillend.”
Grote gevolgen
Alleen ‘uitdeuken en plamuren’ is volgens Pascal tegenwoordig niet meer voldoende om ervoor te zorgen dat de auto’s weer veilig de weg opgaan. “Een verkeerde lijmverbinding kan ervoor zorgen dat de kreukelzone niet meer goed functioneert. En een niet goed gekalibreerde adaptive cruise control camera, kan ook grote gevolgen hebben. Bij tegemoetkomend verkeer op een tweebaansweg kan de camera dan bijvoorbeeld denken dat er een andere auto recht op je afkomt. Waardoor de auto een noodstop maakt en je zelf vanachteren aangereden kan worden.”
Vaardigheden van de toekomst
Hij vindt het dan ook een goede zaak dat OOC onlangs onderzoek heeft gedaan naar de vaardigheden van de toekomst. “Je kunt je je werk niet blijven doen zoals je tien of twintig jaar geleden deed. Je zult jezelf moeten bijscholen om mee te kunnen met alle nieuwe ontwikkelingen. Doordat ik de opleiding heb gedaan, heb ik ook meer plezier in mijn werk gekregen. Ik weet gewoon beter waar ik mee bezig ben.”
Wat is tot slot zijn advies aan zijn collega’s? “Ik zou je aanraden eens met een Coach van OOC te gaan praten. Zo’n gesprek is helemaal gratis. Samen met de Coach kijk je dan wat je leuk vindt en waar je jezelf verder in wilt ontwikkelen. De Coach kan je ook alles vertellen over de opleidingsvergoedingen die OOC verstrekt. Dus maak daar gebruik van. Want het kan je echt verder op weg helpen!”
Wil jij weten of jouw vaardigheden up-to-date zijn? Op onze kennisbank vind je meer informatie over het onderzoek naar de vaardigheden van de toekomst voor de schadeherstel.
En wil je een afspraak maken voor een vrijblijvend gesprek met een Coach van OOC? Dan vind je hier hun contactgegevens.
Bekijk hier de animatie over het onderzoek naar de kennis en vaardigheden van vakmensen