sh3_7042_lr

Schadeherstel? Waarom niet.

Veel mensen denken dat autoschadeherstel vooral zwaar en technisch werk is. Nikki Blok (21) dacht dat ook. Inmiddels weet ze beter.
OOCSchadeherstel? Waarom niet.

Wat begon als twijfel, groeide uit tot een bewuste keuze. Nikki werkt inmiddels in een Smartbox, waar ze kleinere schades zelfstandig van begin tot eind herstelt. Het hele proces ligt in haar handen. Schuren, plamuren en spuiten – Nikki vindt het ontzettend leuk om te doen. “Vooral spuiten. Het is geweldig als de lak er weer strak op zit. Als klanten blij reageren, word ik daar zelf ook blij van.”

Eind vorig jaar behaalde ze hiervoor een certificaat. Daarnaast volgt ze de bbl-opleiding Eerste Autospuiter.

Meer dan sleutelen
Gek op auto’s is Nikki altijd geweest. Als kind kon ze al merk en model aan de achterlichten herkennen. Haar vriend heeft een loods met een paar oldtimers die hij zelf onderhoudt. “Hij laat mij weleens wat zien, maar ik heb niet genoeg technisch inzicht. Daarom dacht ik altijd dat werken met auto’s niets voor mij was”, vertelt Nikki.

Wat ze dan wel wilde? Dat wist ze na de havo eigenlijk niet. Tot ze op Instagram een advertentie zag voor een open dag bij Van Mossel. Daar ontdekte ze dat autoschadeherstel meer is dan sleutelen. Het draait om herstellen, opbouwen en afwerken. Om precies werken en resultaat zien. Ze ging op gesprek en kon meteen beginnen.

Eerst zelf proberen
Dat ze als vrouw in een overwegend mannelijk team begon, maakte haar in het begin soms onzeker. “Ik ben natuurlijk vrouw én jong. Collega’s kwamen me snel ergens mee helpen. Ik heb toen gezegd dat ze het me eerst zelf moesten laten proberen. Soms had ik het gevoel dat ik me als vrouw meer moest bewijzen. Maar nu ben ik zekerder van mezelf. Ik weet wat ik kan. En mijn collega’s weten dat ook.”

Door ervaring op te doen en stappen te zetten in haar opleiding, groeide haar zelfvertrouwen. Ze merkte dat technisch inzicht groeit door te leren, te oefenen en vooral te durven doen.

sh3_6950_lr

Iets moois maken
Nikki vertelt: “Het is prachtig werk. Je kunt er je creativiteit in kwijt en je maakt iets moois. Als je graag nieuwe dingen leert, kun je ver komen. Je moet alleen niet onzeker worden als het niet in één keer lukt.” Voor Nikki is het inmiddels duidelijk: dit is haar plek. Niet omdat ze iets wil bewijzen, maar omdat ze graag met haar handen werkt en zichtbaar resultaat wil zien. Wat eerst ingewikkeld leek, bleek vooral een kwestie van doen én van blijven leren.

Girls' Day 2026

Op 14 april 2026 is het weer Girls’ Day. Door heel Nederland maken meiden kennis met de wereld van techniek en IT. Ze kijken mee bij bedrijven en ontdekken hoe het werk er in de praktijk uitziet. Ook bedrijven in de carrosseriebranche kunnen meedoen. Door je werkplaats open te stellen, maak je zichtbaar wat het vak inhoudt en draag je bij aan toekomstige instroom. Wil je deelnemen?

Meld je bedrijf aan!